You are currently viewing Отмена строительных лицензий в Украине

Скасування будівельних ліцензій в Україні

18 березня 2020 року набули чинності дві Постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 року №218 "Про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" та №219 "Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду".

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №218 ліквідовано Державну архітектурно-будівельну інспекцію та утворено центральний орган виконавчої влади - Державну сервісну службу містобудування України.

Постановою Кабінету Міністрів України №219 від 13 березня 2020 року утворено два центральні органи виконавчої влади: Державну інспекцію містобудування України (ДІМУ) та Державне агентство з технічного регулювання у містобудуванні України.

Також зазначеною Постановою Кабінету Міністрів України скасовано порядки ліцензування у сфері архітектури та будівництва, а саме визнано такими, що втратили чинність:

  • Постанова Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2007 року №1396 "Про ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури".
  • Постанова Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2008 р. № 941 "Про внесення змін до Порядку ліцензування певних видів господарської діяльності у будівництві".
  • Постанова Кабінету Міністрів України від 30 березня 2016 р. № 256 "Деякі питання ліцензування будівництва об'єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів із середніми та значними наслідками)".
  • і ще низка Постанов Кабінету Міністрів України, що регулюють питання ліцензування у сфері архітектури та будівництва.

Окрім цього, Постановою Кабінету Міністрів України №219 також внесено зміни до Положення про Міністерство розвитку громад та територій України (затвердженого Положенням Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року №197), згідно з якими тепер Мінрегіон ухвалює рішення щодо призупинення, поновлення дії та анулювання ліцензій.

З цього випливає, що з 18.03.2020 року видача нових ліцензій у сфері архітектури та будівництва стала неможливою. Питання щодо зупинення, відновлення дії та анулювання ліцензій віднесено до повноважень Мінрегіону!

Що пропонується замість ліцензування?

Замість ліцензування уряд запроваджує сертифікацію відповідального виконавця робіт.

Також уряд посилює персональну відповідальність виконробів, аж до майнової та кримінальної.

У кожного забудовника буде відповідальна особа із сертифікатом, яка електронним підписом завірятиме документи.

-"Це буде конкретна людина, яка несе майнову і кримінальну відповідальність. Вона сертифікується, наявність такого сертифіката в компанії дає їй можливість займатися будівництвом. Така людина своїм електронним підписом братиме на себе особисту відповідальність. Це поліпшить якість роботи забудовників", - заявив прем'єр.

Залишити відповідь